Wczoraj Polska była pod wpływem układu niżowego znad południowej Skandynawii, którego układ frontów przemieszczał się na wschód. Na zachodzie dało się jeszcze odczuć wyższe temperatury związane z frontem ciepłym (we Wrocławiu było ponad 8*C), który z czasem uległ zokludowaniu. Stąd różnice w temperaturze. Niemniej wczoraj i tak większość kraju odnotowała temperatury dodatnie.

Biorąc pod uwagę zaleganie układów wyżowych nad Europą, w tym nad Wyspami Brytyjskimi, niewiele się w najbliższych dniach zmieni. Pogoda bez opadów i z temperaturą lekko dodatnią w dzień, a w nocy ze słabym mrozem.

 

http://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-II-2018-1024x963.jpghttp://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/02/TEMPERATURA-MAKSYMALNA-16-II-2018-150x150.jpgmarkSytuacja obecnaWczoraj Polska była pod wpływem układu niżowego znad południowej Skandynawii, którego układ frontów przemieszczał się na wschód. Na zachodzie dało się jeszcze odczuć wyższe temperatury związane z frontem ciepłym (we Wrocławiu było ponad 8*C), który z czasem uległ zokludowaniu. Stąd różnice w temperaturze. Niemniej wczoraj i tak większość kraju...Pogoda to nasz żywioł
1 177 razy otworzono stronę